Milí cyklisti,

Autor: Soňa Košťáliková | 22.4.2012 o 19:55 | (upravené 22.4.2012 o 20:23) Karma článku: 6,06 | Prečítané:  940x

vy asi viete, že nedodržiavate ani tie najzákladnejšie pravidlá dopravnej premávky, že? Alebo ich skrátka ignorujete a snažíte sa svoje konanie ospravedlniť tým, že veď ste len cyklisti, skupina v podstate mierne ohrozených tými hroznými, netolerantnými šoférmi?

Ja Váš strach chápem. Trielite si to po ceste, väčšinou bez prilby, a nechráni vás nijaký plech, teda ste v istej nevýhode oproti vodičom osobného automobilu. Milí cyklisti, vy ale predsa nemôžete len tak jazdiť po chodníku! Ste účastníkom cestnej premávky, tak hybaj ho na cestu! Človek aby mal strach sa  poprechádzať so zmrzlinou v ruke po pešej, musí číhať, či sa reku odniekadiaľ nevyrútite! Veľakrát som svedkom toho, ako matka v poslednej chvíli stihne zakričať na vlastné dieťa nech zastaví, inak by ste ho zrazili, a je vám jedno, proste tam to decko nemá čo behať! Lenže, moji milí cyklisti, na vine ste vy, lebo na chodníku nemáte čo robiť! Ja viem, že vám to nikdy nikto nepovedal, akurát, čo ste sa párkrát uliali z hodiny lebo ste s triedou vyrazili na dopravné ihrisko si pošpásovať. Ale nehnevajte sa, to je aj trošku vaša starosť, že si naštudujete vlastné práva a povinnosti.

Ďalšia vec : prechody pre chodcov. Hotová veda. Nerozumiem, čo vás vedie k tomu, že cez priechod pre chodcov prejdete, resp. prebycyklujete sediac na bicykli? Veď ten vodič tam čaká chodca, ktorý má svoju rýchlosť, vy nerozumiete, že sa to skrátka nemá? To si tu už naozaj každý robí čo chce? Máte snáď pocit, že držíte v rukách volant od kolobežky, alebo ako? Ja viem, že bývalá vláda vám chcela vybudovať za neexistujúce peniaze cyklistické chodníky, ale bu´dme k sebe úprimní - naučte sa jazdiť, lebo žiadne chodníky aj tak nebudú.

Všetci, ktorý ma budete kritizovať, si najprv položte otázku či je jazda po chodníku autom ( lebo auto rovná sa bicykel) normálna, a spýtajte sa samých seba, čo by ste robili, keby vaše dieťa zranil cyklista, ktorý jazdí na chodníku. Ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?